Omega-3 zsírsavak
Az Omega-3 zsírsav leginkább a hidegvízi halakban (halolaj) és tengeri herkentyűkben található meg. Az Omega-3 halolaj (és a benne lévő EPA és DHA) hozzájárul a szív megfelelő működéséhez, a DHA a normál agyműködéshez és normál látáshoz. Az omega-3 zsírsavak mindig is jelen voltak az emberiség táplálkozásában, főként a tengeri halakban és a növényi olajokban. Csak az utóbbi évtizedekben ismerték fel, hogy milyen fontos szerepük van a szervezet megfelelő működésének fenntartásában. Jótékony tulajdonságai miatt napjainkban igen megnőtt az érdeklődés iránta. Ilyen pozitív hatással van a halolajban található Omega-3 (és a benne lévő EPA és DHA – hosszú szénláncú omega-3 zsírsavak) zsírsav a szervezetre. EPA (eikozapentaénsav), ami nélkülözhetetlen a szervezetünk megfelelő működéséhez.
- Az EPA és a DHA hozzájárul a szív megfelelő működéséhez – a kedvező hatás 250 mg EPA és DHA napi bevitelével érhető el.
- A DHA (dokozahexaénsav) hozzájárul a normál agyműködés fenntartásához – a kedvező hatás 250 mg DHA napi bevitelével érhető el
- Hozzájárul a normál látás fenntartásához is – a kedvező hatás 250 mg DHA napi bevitelével érhető el
“Az omega-3 nem csodaszer, hanem az evolúciónk során nélkülözhetetlenné vált esszenciális zsírsav. ” Szendi Gábor
Hatóanyagok 1 Omega-3 gélkapszulában:
Halolaj: 1200mg ebből
Érdekességek
A vegetáriánus táplálék források közül a len magja tartalmaz DHA forrást legnagyobb arányban. De a lenmag egy nehezen emészthető táplálék az embernek, mert nincs zúzógyomra, mint a madaraknak. Ezen kívül szóba jöhet a szója-, a dió- és a kukoricaolaj, de mindegyikkel van egy kis probléma. Nem DHA-t tartalmaznak, hanem ALA (alfa linolénsav) formában van benne az omega-3. Ez a szervezetünk számára egy rosszabb biológiai hasznosulású zsírsav, amit két lépésben (először EPA, majd DHA) át kell alakítani a májnak, hogy a sejtek fel tudják használni.